Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Turf 2 Reserves 11 25 Jan 20 Narre North
214 J Webb 62 J Cooper 52 I Wickramasinghe 34  
def Narre Warren
135 Y Chettimada Gopalakrishna 41  D Wijesinghe 4/21 S Samarasekera 3/34
Narre Warren North Reserve Oval #1 (Turf) 
Turf 2 11 25 Jan 20 Narre Warren
8/290(cc) Z Allen 79 JG Liyanabadalge 58 LP Clarke 44 D Orchard 25  S Ryan 2/21 Vl Alankara Gedara 2/48
def Narre North
146 L Rogers 38 Vl Alankara Gedara 38  JG Liyanabadalge 4/15 LP Clarke 3/29
Sweeney Reserve Oval #1 (Turf) 
Turf 6 11 25 Jan 20 Cranbourne
127 M Kumar 39 A Kumar 29  B Radhakrishnan 3/16 A Ganesh 3/25 C Challa 2/26
def by Narre Warren
6/136 JL Smith 37* BJ Reynolds 29  H Ahmad 3/20 TR Tharle 2/26
Casey Fields Oval #3 
C Grade 11 25 Jan 20 Parkfield
2/163 DP Perera 57* D Joseph 49 T Sathiyasaleen 30  
def Narre Warren White
8/160(cc) SD Simpson 48 C Houlihan 33 SJ Vanette 28  R Sunthararuban 3/16 NG Mirando 2/23
Coomoora Reserve Oval #2 (Synthetic) 
C Grade 11 25 Jan 20 Narre Warren Black
8/139(cc) AA Hassan 25  J Sidhu 2/16 U Ashraf 2/17
def by Victorian Vikings
4/143 R Kalra 54 S Sharma 40* M Nanda 25  
Sweeney Reserve Oval #3 (Synthetic) 
D Grade 11 25 Jan 20 Narre Warren
def Berwick Springs
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
One Day 2 11 18 Jan 20 Doveton Black
8/134 O Syed 55*  JR Dow 3/15 LM Artner 2/35
def Narre Warren
129  MA Ali 4/39 R Taylor 2/30
Reid Oval 
Under 15 - 1 8 25 Jan 20 Narre Warren
8/111(cc) S Woodward 49*  B Jansz 3/25
def Noble Park
2/92(cc) A Stefan 33*  
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 15 - 3 8 25 Jan 20 Beaconsfield
3/83 L Ridoutt 32* D Treasure 30*  J Mallinson 2/11
def Narre Warren
5/69(cc)  T Battye 2/4
Holm Park Reserve Oval #3 
Under 13 - 1 8 25 Jan 20 Narre Warren
6/101(cc)  Y Patel 2/14
def by Lynbrook Orange
8/106(cc)  AD Singh 3/5 C Simpson 2/6
Sweeney Reserve Oval #3 (Synthetic) 
Under 13 - 3 8 25 Jan 20 Narre Warren
0/59(cc)  
def by Narre South
3/119(cc)  
Hallam Valley Reserve 
Under 17 - 2 8 25 Jan 20 Noble Park
5/135(cc) K Benedict 38  J Cooper 2/16 E Desilva 2/25
def Narre Warren
6/94(cc)  H Tucker-Dar 2/26
Ross Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 11 - 3 Fri 12 24 Jan 20 Fountain Gate
v Narre Warren Magpies
Max Pawsey Reserve West (Synthetic) 
Under 11 - 3 Fri 12 24 Jan 20 Narre Warren Grey
v Buckley Ridges Blue
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 11 - 4 Fri 12 24 Jan 20 Narre Warren Black
9/92  S Weeraratna 3/3 R Pandey 3/4
def by Heinz Southern Districts
8/126(cc)  
Sweeney Reserve Oval #1 (Turf) 
Under 11 - 4 Fri 12 24 Jan 20 Berwick Springs Blue
10/75(cc)  
def by Narre Warren White
4/63(cc)  
Reedy Reserve Oval #2 (Synthetic)