Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Turf 2 GF 20 Mar 21 Narre Warren
4/94 BL Swift 34 CA Dinger 26*  R Siwes 2/26
def Dandenong West
92  J Dinger 6/21
Carroll Reserve Oval #2 (Turf) 
Turf 2 Reserves GF 20 Mar 21 Cranbourne
9/153(cc) CK George 60  G Perera 4/37 J Cooper 2/16 S Hulangamuwa 2/16
def by Narre Warren
4/154 C Liyanaarachchi 64* NI Sampath 44  CP Kelly 2/32
Narre Warren North Reserve Oval #1 (Turf) 
Turf 5 SF 13 Mar 21 Narre Warren
9/126(cc) S Woodward 28  M Whitney 4/18
def by Berwick Springs
3/130 J Miseski 39* AD Herath Mudiyanselage 37*  
Reedy Reserve Oval #1 (Turf) 
B Grade 14 6 Mar 21 Narre Warren
0/155 B Guthrie 70* M Jensen-Schmidt 69*  
def Berwick Springs
150 J Brockley 32  M Jensen-Schmidt 2/1 B Edwards 2/15 B Guthrie 2/39 S Woodward 2/42
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
E Grade 14 6 Mar 21 Narre Warren
def Doveton
Sweeney Reserve Oval #3 (Synthetic) 
F Grade GF 20 Mar 21 Narre Warren
117 A Artner 39  D Martin 3/23 M Zammit 3/38 R Miller 2/10
def by Beaconsfield
8/119 R Landy 34  M Jeffery 4/20 A Artner 2/21
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
C Grade SF 13 Mar 21 Doveton North
113 D Velardo 65  TR Wickrematantri 4/7 M Shrestha 3/21
def Narre Warren
6/110 RS Gonsalvez 32 G Warfe 25  LH Abasi 2/21
Narre Warren North Reserve Oval #2 (synthetic) 
Under 18 - 1 8 28 Feb 21
7 Mar 21
Narre Warren
144 U Liyanapathirana 46 S Hulangamuwa 31  N Dandeniya 4/35 B Paroissien 2/30
def Berwick Springs
48  B Radhakrishnan 5/26 J Cooper 2/8 TD Perera 2/9
Sweeney Reserve Oval #1 (Turf) 
Under 16 - 1 SF 13 Mar 21
14 Mar 21
Narre South
212 H Chadha 55 J Gibbs 53 KJ Perkins 25  S Woodward 5/26 (inc hat-trick) S Hulangamuwa 2/23 O Thomas 2/50
def Narre Warren
135  EJ Kolaritsch 4/24 H Barndon 2/13
Strathaird Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 14 - 2 GF 20 Mar 21
21 Mar 21
Narre Warren
132 NR Kasarla 51* A Baig 37  T Singh 2/12 O Downe 2/15 S Big 2/15
def by Fountain Gate
4/223(cc) H Lees 51* HS Rajapaksha 48* N Syed 40 N Ahmed 26  AD Singh 2/16
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 12 - 2 8 26 Feb 21
5 Mar 21
Narre Warren Black
2/260 S Palliyaralalage Don 61* T Orchard 39* S Ramesh 27* R Hemanth 27* R Purushothaman 25*  
def Hallam Kalora Park
65  R Purushothaman 3/2 B Sivyer 2/1
Sweeney Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 12 - 4 8 26 Feb 21
5 Mar 21
North Dandenong
79  J Thomas 3/7
def by Narre Warren White
6/249(cc) NR Kasarla 125 J Thomas 68*  B Sitsabeshan 2/12
Lois Twohig Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 16 - 3 SF 13 Mar 21
14 Mar 21
Cranbourne
1/98(cc) B Hunter 28*  
def Narre Warren
90 J Mallinson 36  O Khalidi 2/11 M Fallon 2/12 C Lawrence 2/23
Camms Reserve Left 
Under 10 - 3 12 5 Mar 21 Berwick Springs Titans
10/80(cc)  
def by Narre Warren White
6/102(cc)  D Fernando 3/15
Berwick Springs Reserve Oval #2 (Turf) 
Under 10 - 1 12 5 Mar 21 Narre Warren Black
14/53(cc)  S Weerasinghe 3/2
def by Berwick Blue
4/144(cc)  
Sweeney Reserve Oval #1 (Turf) 
Under 14 - 4 8 27 Feb 21
6 Mar 21
Narre Warren
9/154(cc)  s dahanayake 2/8
def by Keysborough
2/158 B INAMPUDI 50 B INAMPUDI 46 A Sathyanarayanan 34*  
Sweeney Reserve Oval #3 (Synthetic)