Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Dandenong District Cricket Association - Turf 2
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (12:30PM), Sat 27 Oct 2018 (12:30PM)
Narre WarrenvParkmore Pirates
Umpires: Umpire1: Shane Scanlon  Umpire2: Bob Moffitt  
Scorers:  Not specified
Spencer, Callum J
Elliott, James R
Weerasinghe, Sanjeewa (c)
Fernando, Shrimantha J
Cronin, Jake (+)
Radhakrishnan, Bevan J
Ingham, Benjamin J
Nanayakkara, Dilusha R
Laghmani, Imran
Liyanabadalge, Janaka G
Allen, Zach
 
Ranasinghe, Kasun C (+)
Bajwa, Ammar
Masson, Harry
Athulathmudali, Amal (c)
Kumar, Naveen
Corneille, Bevan
Kumar, Niranjen
Noyahr, Jason C
Johnstone, Jude
Butler, Nash J
Vantwest, Bradley
Dandenong District Cricket Association - D Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Narre WarrenvNarre South
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Vanette, Steven J (c) (+)
McIvor, Declan T
McIvor, Sean D
Perera, Gayan
McIvor, Adam S
Tomlinson, James
Ganesh, Aravindh
Cooper, Joshua
Wilson, Matthew J
Hulangamuwa, Sujan
Kulatunge, Aaheeka
 
Titford, Aaron N
Singh, Guntej
Westendorp, Steve
Chandel, Rohan
Hopkins, Brody
Hettiarachchi, Kushan
Antonello, Shane (c)
Kasturi, Nathanael (+)
Grech, David
Kalia, Armaan
Mirranay, Sungeen
Dandenong District Cricket Association - E Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Berwick SpringsvNarre Warren
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Meade, Damien J
Woodward, Steven (c)
Mentiplay, Craig R
Hyndman, Andrew
Edwards, Brian
Orchard, Jason
Dennis, Michael A
Woods, David
Pulford, Matthew G (+)
Thomas, Owen
Kaye, Simon L
Dandenong District Cricket Association - Turf 6
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (12:00PM), Sun 28 Oct 2018 (12:00PM)
Narre WarrenvNorth Dandenong
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Smith, Jamie L
Waller, Jacob R (c)
Edwards, Jayden
Chettimada Gopalakrishna, Yashas
Houlihan, Cameron
Radhakrishnan, Mark A
Radhakrishan, Brian
Akhtar, Omar
Thiagaraja, Aathavan
Hairdari, Zulfiqar
Rawlings, Miles
 
Team not available
Dandenong District Cricket Association - One Day 2
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM)
Narre WarrendrewFountain Gate
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Potgieter, Igor
Murray, Alexander
Shaw, Bailey R (+)
Artner, Luke M (c)
Raveendran, Aswin
Artner, Karl A
Gavenlock, Timmothy
Weber, Joshua J
Jeffery, Mitchell
Hanley, Dean G
Carlyon, Connor
 
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Turf 2 Reserves
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (12:30PM), Sat 27 Oct 2018 (12:30PM)
Parkmore PiratesvNarre Warren
Umpires: Umpire1: Neil Aldred  Umpire2: Pat Trapani  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Orchard, Daniel
Mentiplay, John W
Reynolds, Brendan J
Simpson, Shane D (c)
Goncalves, Aaron J
Price, Justin
Brinkmann, Callan
Weerasekera, Jenal D (+)
Benson, Lachlan R
Fletcher, Richard
Engler, Luke
Dandenong District Cricket Association - Twenty20
Round 1 - Wed 24 Oct 2018 (5:15PM)
Narre WarrenvDoveton
Umpires: Umpire1: Brendan Jarman  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 17 - 2
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:30AM), Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
Narre WarrenvFountain Gate
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Premi, Davandeep D (+)
Quraishi, Jalal
Vyas, Chris
Singh, Jasdeep (c)
Patel, Rushil (+)
Azadzoi, Zabi
Faizi, Bilal
Rodrigues, Ethan
Pahala Vithana, Hasith
Pettenuzzo, Daniel
 
Coach: Smith, Justin
Dandenong District Cricket Association - Under 15 - 2
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:30AM), Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
Berwick SpringsvNarre Warren
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 15 - 3
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:30AM), Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
Narre WarrenvBerwick White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
kathriarachchi, nadira
SRIRAM, SRIHARI
Pussalle, Ruwin
Bhasker, Aditya Gautam
Organ, Andrew
Mealia, Ryan
Mealia, Lachlan
Chopra, Raunaq
Wahidi, Sayed
 
Coach: Mealia, Karl
Dandenong District Cricket Association - Under 13 - 2
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:30AM), Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
LyndalevNarre Warren
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 13 - 4
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (8:30AM), Sat 27 Oct 2018 (8:30AM)
Narre WarrenvHallam Kalora Park
Venue: Hallam Valley ReserveMatch ID: 3046269
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Clay, Braydan
Pryde, Nathan
Moore, Blake A
Rajakaruna, Nadeeja
Carim, Ariaan
Savrimoutou, Didier
Choudhary, Pankhil
Lette, Mitchell R
GUNAWARDANA, HASHAIN DILRUK
Kajendra, Brammashan
 
Coach: Clay, Neil A
Dandenong District Cricket Association - Under 11 - 2 Fri
Round 3 - Fri 26 Oct 2018 (5:15PM)
Narre Warren BlackvHallam Kalora Park
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Dandenong District Cricket Association - Under 11 - 4 Fri
Round 3 - Fri 26 Oct 2018 (5:15PM)
Narre Warren WhitevLynbrook Orange
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available